11.04.2024, 23:08

Закон про мобілізацію: Чого очікувати українцям за кордоном

Марина Гончар | Всі новини автора
гончаренко

Законопроєкт спрямований на те, щоб оновити дані всіх військовозобов'язаних і поставити їх на облік. У тому числі – це стосується й громадян за кордоном. Документ ще має підписати спікер парламенту і передати президенту. І вже через місяць після того, як його підпише глава держави, законопроєкт стане чинним.

Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував основні норми законопроєкту на своєму телеграм-каналі, передає Час Пік.

Документ передбачає, що чоловіки віком 18-60 років зобов'язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані. Це можна зробити у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Мобілізувати у ЦНАПах не можуть, там лише уточнюють дані.

А українці за кордоном без військово-облікових документів не зможуть оформити паспорт чи отримати консульські послуги, твердять в парламенті. Як пояснив Олексій Гончаренко, українські чоловіки за межами країни повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.

Що ще, зі слів представника українського парламенту і комітету ПАРЄ з міграції, важливо знати чоловікам, які перебувають за кордоном?

  • Військовий облік за кордоном визначає Кабінет міністрів України;
  • Якщо людина не оновила персональні дані у визначений термін, то консульські послуги за кордоном вона може отримати за умови одночасного оновлення даних;
  • Оформити український та закордонний паспорт за межами України у філіях чи представництвах Державної міграційної служби чоловіки зможуть за наявності військово-облікових документів.

"Консульські послуги військовозобов’язаним будуть надаватися у разі, якщо в них є військово-облікові документи або при цьому вони мають уточнити дані. Тобто під час надання консульських послуг одночасно буде відбуватися уточнення даних для ТЦК", – пояснив Олексій Гончаренко у коментарі проєкту "Ти як?".

Як це відбуватиметься на практиці, за словами нардепа, ще вирішуватиметься: "Це буде розписано в підзаконних актах, але на консульські послуги, якщо військовозобов’язані, тобто чоловіки відповідного віку, мають приходити з військово-обліковими документами, показувати ці військово-облікові документи".

З його слів, документ ухваленого законопроєкту має з’явитися в публічному доступі вже за декілька днів.

Читайте також: Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт про мобілізацію

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк